MAKALELER / BASURA ZARARLI YİYECEKLER - BASUR ANSİKLOPEDİSİ

 

sigara ile ilgili görsel sonucu

BASURA ZARARLI YİYECEK VE İÇECEKLER 

Hemoroidi olan kişiler ilaç kullanmazdan önce nelere dikkat etmelidirler?
 1. Öncelikle makat temizliğine dikkat edilmelidir.  (Ancak sabun vb kullanılmamalı)
 2. Sıcak-ılık su banyosu yapmaya çalışın. Cildinizi yakmayacak sıcaklıktaki suyu bir kaba koyup hemoroidiniz tamamen suya girecek şekilde oturunuz. Suya oturma süresi 10-15 dakikadır. (su ılıyıncaya kadar) Oturma banyosu yapamıyorsanız, çömelme pozisyonunda duş fıskiyesinin bölgeye tutulması da ayni işlevi görür.
 3. Şu hususlara dikkat edilmelidir.
  • Dışkılama anında fazla ıkınmayın. Ve WC de çok uzun süre de oturmayın.
  • Fazla kilolarınızdan kurtulmaya çalışın.
  • Sık sık müshil kullanmaktan sakının.
  • Dar iç çamaşırlar giymeyin.
  • Uzun süre ayakta durmaktan ya da oturmaktan kaçının.
  • Aşırı ağırlık taşımayın.
  • Egzersiz yaparak hareketsizlikten kurtulun. Bu sebeple, bol bol yürümeye çalışın.
  •  
  Kabız olmamak için gayret edilmelidir.

  Düzenli bir WC alışkanlığı edinin. Kahvaltıdan yaklaşık olarak 30 dk. Sonra dışkılama ihtiyacı hissedilir. Bunu asla ertelememek lazım. Bu ertelenirse bir süre sonra size haber vermez ve zararlı alışkanlık edinilir. Günün hep aynı saatinde 3-5 dk. Boyunca WC de durarak bu zararlı alışkanlıktan kurtulmaya çalışın.

 1. Diyet yaparak kabızlıktan kurtulun.
  1. Bol su ve sıvı gıdalar almalısınız. (Günde en az 8-10 bardak su içilmelidir.)
  2.  Posalı ve lifli şeyler yemelisiniz. Lifli gıdalar; dışkının su tutmasını sağlarlar. Bol su ile alındıklarında kabızlığı önlerler.  (Kabuklu salatalık ve kabuklu domates, bamya, bezelye, pırasa, soğan, yeşil yapraklı sebze, meyve ve kepekli ekmek…vb)
  3. Kurubaklağiller yemelisiniz. (Nohut, Fasulye, Bakla….vb)
  4. Bol bol sebze ve meyve yemelisiniz. (Sebze çorbaları, salatalar…vb)
  5. Tam tahıl ürünleri yemelisiniz. (Buğday, mısır, yulaf, pirinç…vb)
  6. Kepekli ekmek yemelisiniz. Mümkünse yemeklerden önce 2 çorba kaşığı kepek su ile karıştırılarak alınmalıdır.
  7. Aşağıdaki gıdalardan tüketmeye çalışmalısınız. Bamya, ceviz, elma, portakal, erik, armut, greyfurt, ıspanak, incir, kabak, kayısı, kiraz, marul, mercimek, soğan şeftali, üzüm….vb
  8. kafeinli içecekler ile ilgili görsel sonucuAşağıdaki gıdalardan ve zararlı maddelerden uzak durmalısınız. Posasız yiyecekler, Kafeinli içecekler (çay, kahve, meşrubat ), alkol, sigara, beyaz ekmek, fazla et, yumurta, peynir, baharatlı şeyler …vb
 2. Hemoroidde bitkisel tedavisi var mıdır? Evet! Tamamlayıcı bitki tedavisi vardır. Ancak yetkili kişilerce yapılmalıdır.
 3. İlaçla tedavi edilemeyen ve hastanın sosyal hayatına ve psikolojisine zarar veren hemoroidlerde ne yapılır?  Uzman doktora gidilir ve gerektiğinde Lazerle yada bir başka yöntemle hastaya müdahale edilir.


ETİKETLER: BASUR NEDİR,BASUR NASIL OLUŞUR,BİTKİLERLE BASUR TEDAVİSİ,BASUR İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ,BASUR İÇİN ŞİFALI BİTKİLER BASUR İÇİN BİTKİLER,BASUR BİTKİ,BASUR İÇİN BİTKİSEL TARİFLER,BASUR OLUŞUMUNA KARŞI NASIL ÖNLEM ALINIR,HEMOROİD NEDİR,HEMOROİD NASIL TEDAVİ EDİLİR,BESLENME ALIŞKANLIĞI BASUR OLUŞUMUNU ETKİLER Mİ,BASUR İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER NELERDİR,BASUR İÇİN DOĞAL TEDAVİ YÖNTEMİ NEDİR,BASUR KREMİ NASIL YAPILIR,İMALATI,İMALAT TEKNİKLERİ,BİTKİSEL BASUR KREMİ ÜRETİMİ,ÜRETİM TEKNİKLERİ,BİTKİSEL BASUR KREMİ YAPIMI,YAPILIŞI,ELDESİ,TUVALET DÜZENİ NASIL OLMALIDIR,BASURA ÖNLEMEK İÇİN BAĞIRSAK EĞİTİMİ,HİJYENİ,HEMOROİDİN ÖNLENMESİ İÇİN NELER YAPILMALIDIR,HEMOROİDİN ÖNLENMESİ İÇİN NASIL BESLENİLMELİDİR,HEMOROİD MEMESİ NEDİR,HEMOROİD BELİRTİLERİ NELERDİR,DIŞ BASUR MEMELERİ NEDİR,İÇ BASUR MEMELERİ NEDİR,1. VE 2. DERECE HEMOROİD NEDİR,NASIL TEDAVİ EDİLİR,TEDAVİ YÖNTEMLERİ,3. DERECE HEMOROİD NEDİR,NASIL TEDAVİ EDİLİR,4.DERECE HEMOROİD NEDİR,TEDAVİ YÖNTEMLERİ,HEMOROİD NEDEN OLUŞUR,HEMOROİD ŞİKAYETLERİ,GELENEKSEL BASUR AMELİYATI HANGİ DURUMLARDA YAPILIR,BASUR(HEMOROİD) SORUNU NEDİR,HEMOROİD TÜRLERİ,HEMOROİD SORUNUNUN DERECELERİ.

BİTKİSEL KOZMETİK ANSİKLOPEDİSİ
Herhangi bir BİTKİSEL KOZMETİK ÜRÜNLERİNİN ÜRETİMİ düşünüldüğünde ve bu konu da kaynak arandığında BİTKİSEL KOZMETİK ANSİKLOPEDİSİ formül içeriği bakımından sizlere yeterli olabilir.

BİTKİSEL KOZMETİK ANSİKLOPEDİSİ içerisinde bitki özlü sabun üretimleri ve imalat formülleri, bitkisel yüz bakım ürünleri,bitkisel yüz ve vucut kremleri,bitkisel saç bakım ürünleri,bitkisel şampuanlar,bitki özlü krem üretim metotları,güzellik bakım ürünleri,bitkisel soft krem ve losyonlar,ayak bakımları,cilt bakımları,gece ve gündüz bitkisel krem yapımları,nemlendiriciler ve cold krem üretimleri ve daha birçok bitkisel kozmetik ürünlerinin ÜRETİM FORMÜLLERİ ve İMALAT TEKNİKLERİ mevcuttur.

BİTKİSEL KOZMETİK ANSİKLOPEDİSİ


BİTKİSEL KOZMETİK ANSİKLOPEDİSİ içerisindeki yüzlerce kişisel bakım ürünleri, bitki özlü kremleri,bitksel losyonları, nemlendiricileri,onarıcı kremleri ve bitkisel losyonları,  hiçbir teknik makina kullanmadan ve hiçbir teknik destek almadan BİTKİSEL KOZMETİK ANSİKLOPEDİSİ yardımı ile tekbaşınıza imal edebilirsiniz.


BİTKİSEL KOZMETİK ANSİKLOPEDİSİ herkesin çok kolay anlayabileceği ve herkesin çok rahat kullanabileceği sade bir dille yazılmıştır.
 

KOZMETİK ANSİKLOPEDİLERİ VE İÇERİKLERİ


KAMPANYA


        2 ANSİKLOPEDİ 380 TL (KDV + KARGO DAHİLDİR)

    3 ANSİKLOPEDİ 500 TL (KDA + KARGO DAHİLDİR)

    4 ANSİKLOPEDİ 62TL (KDV + KARGO DAHİLDİR)
SİPARİŞ VERKOZMETİK ANSİKLOPEDİLERİ VE VİDEOLARI


 
SOLVER KİMYA