MAKALELER / BASURDA LASTİK BOĞMA YÖNTEMİ (MEDİKAL ÇÖZÜM)

basur sancısı ile ilgili görsel sonucuBASURDA LASTİK BOĞMA YÖNTEMİ (MEDİKAL ÇÖZÜM) 

 Hemoroidlerin, Az İnvazif Ağrısız Yöntemlerle, Pratik Tedavisi

a) Ruber bant ligasyon , yani lastik bant ile boğma ;

b) İnfrared ışın ile koterizasyon veya kısaca fotokoagulasyon

c) Sklerozan ilaçlarla , yani iğne ile kurutma ;

En moda ve gerçekten de etkili , oldukça ucuz , pratik , az ağrılı ve hatta tamamen ağrısız , çabuk sonuç veren yöntemlerdir. I. , II. derece hemoroidlerin tamamı , III. derece hemoroidlerin %70'i ve bütün hemoroidlerin ise  %90'ı bu yöntemlerle tedavi edilebilir. Bununla beraber başarıyı arttırmak için , 1. maddenin (a) şıkkı en az 1 hafta ; ve duruma göre , nüks eğilimi varsa (b) şıkkı , tedaviye eklenmeli ; tahrik ve tahriş edici başka sebepler varsa onlar da giderilmeli . Her üç metodun uygulama alanı ve etkinlik derecesi aynıdır. Ancak meşhur tabir ile, "en iyi yöntem , kişinin en iyi becerebildiği yöntemdir". Bununla beraber her birinin diğerine üstün veya hastaya göre tercihe şayan tarafları vardır . Örneğin infrared koagulasyon çok pratik , en az ağrılı veya ağrısız; ama en pahalı yöntemdir. Hepsinde 1 hafta sonra kontrol ve bazan ikinci kez, müdahale gerekebilir, hiç bir mahzuru olmadan, poliklinik şartalarında, tekraren uygulanabilir.

a- Infrared koagulasyon : Lazer ışık gurubuna yakın , zaman ayarlı bir sıcak ışık olup , çok iyi kontrol edilebilir; 1-2 saniyede kanamaları durdurabilir ve 1-3 saniyelik uygulamalar ile  I. - II. ve bazı III. derece hemoroidleri 1 hafta içinde sorun olmaktan çıkarır. En yeni ve en pahalı yöntemdir.

basur sancısı ile ilgili görsel sonucub- Skleroterapi : Akut veya alevli olmayan I. ve II. bazen de III. derece hemoroidlerin , başta Polidocanol olmak üzere çeşitli sklerozan ilaç injeksiyonları ile onarılmamış yaralar oluşturarak büzüştürülüp anorektal duvara , yani eski yerine yapıştırılmasıdır . Hemoroidin büzülüp kaybolması bir iki haftayı alır. Ancak hemoroid ya da başka nedenle bir kanama vars , bir kaç dakikada durur. İşlemden önce ve sonra antisepsi ve  uygun melhem ile topikal anestezi yapılır , başka işlem yapılmaz . Bazen iğne yapılan yerde , birkaç gün devam eden , az ağrılı bir şişlik oluşabilir ; veya et suyu şeklinde , az bir akıntı olabilir . Bu gibi durumlarda , hastanın ihtiyacına göre 1. maddedeki şıklara kısmen veya tamamen  uyması öğütlenir ; örneğin 1 hf süre ile posasız , sulu gıda yemesi önerilir. Bir hafta sonra , ihtiyaca göre mükerrer kez injeksiyon yapılabilir.

Ehil ellerde yapılan skleroterapi , infrared koagulasyon ve bant ile bağlama yöntemi gibi küçük müdahalelerin hiç birinde gaita kaçağı v.b. gibi komplikasyonlar olmaz; hastane ve evde yatmayı gerektirmez.

c- Lastik bant ile bağlama : Tromboze  olmayan , sık sık kanayan  I. derece ve II. bazen  III. , daha az olarak da IV. derece iç hemoroidlerin pratik tedavisinde uygulanır . Eksternal hemoroidlere lastik bant uygulanmamalıdır, yoksa çok ağrı yapar . Bağlanan hemoroid pakesi bir iki gün içinde eriyerek söner; bant düşer. Yerinde, pek belirti vermeyen, küçük bir yara kalır; o da bir haftada kaybolur. Bu süre içinde arasıra çamaşıra bulaşan, et suyu şeklinde az bir akıntısı olabilir. Daha fazla sorun olmaması için, 1 hf poasız, sulu gıda yemesi önerilir . Anestezi veya önemli bir ön hazırlık gerektirmez.

 

ETİKETLER: BASUR NEDİR,BASUR NASIL OLUŞUR,BİTKİLERLE BASUR TEDAVİSİ,BASUR İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ,BASUR İÇİN ŞİFALI BİTKİLER BASUR İÇİN BİTKİLER,BASUR BİTKİ,BASUR İÇİN BİTKİSEL TARİFLER,BASUR OLUŞUMUNA KARŞI NASIL ÖNLEM ALINIR,HEMOROİD NEDİR,HEMOROİD NASIL TEDAVİ EDİLİR,BESLENME ALIŞKANLIĞI BASUR OLUŞUMUNU ETKİLER Mİ,BASUR İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER NELERDİR,BASUR İÇİN DOĞAL TEDAVİ YÖNTEMİ NEDİR,BASUR KREMİ NASIL YAPILIR,İMALATI,İMALAT TEKNİKLERİ,BİTKİSEL BASUR KREMİ ÜRETİMİ,ÜRETİM TEKNİKLERİ,BİTKİSEL BASUR KREMİ YAPIMI,YAPILIŞI,ELDESİ,TUVALET DÜZENİ NASIL OLMALIDIR,BASURA ÖNLEMEK İÇİN BAĞIRSAK EĞİTİMİ,HİJYENİ,HEMOROİDİN ÖNLENMESİ İÇİN NELER YAPILMALIDIR,HEMOROİDİN ÖNLENMESİ İÇİN NASIL BESLENİLMELİDİR,HEMOROİD MEMESİ NEDİR,HEMOROİD BELİRTİLERİ NELERDİR,DIŞ BASUR MEMELERİ NEDİR,İÇ BASUR MEMELERİ NEDİR,1. VE 2. DERECE HEMOROİD NEDİR,NASIL TEDAVİ EDİLİR,TEDAVİ YÖNTEMLERİ,3. DERECE HEMOROİD NEDİR,NASIL TEDAVİ EDİLİR,4.DERECE HEMOROİD NEDİR,TEDAVİ YÖNTEMLERİ,HEMOROİD NEDEN OLUŞUR,HEMOROİD ŞİKAYETLERİ,GELENEKSEL BASUR AMELİYATI HANGİ DURUMLARDA YAPILIR,BASUR(HEMOROİD) SORUNU NEDİR,HEMOROİD TÜRLERİ,HEMOROİD SORUNUNUN DERECELERİ,BASURUN YAN ETKİLERİ NELERDİR,KABIZLIK NEDİR,NASIL ÖNLENİR,KABIZLIK İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER,KABIZLIK ÖNLEYİCİ BESİNLER NELERDİR,BASUR TEDAVİSİ NASIL OLMALIDIR,BASUR HASTALIĞINDA CERRAHİ TEDAVİ NEDİR,NASIL UYGULANIR,HANGİ AŞAMADA UYGULANIR,İÇ VE DIŞ BASUR NEDİR,BASUR NASIL TEŞHİS EDİLİR,HEMOROİD NASIL TANINIR,BASURA KARŞI ALINABİLECEK TEDBİRLER NELERDİR,HEMOROİDİN DEVRELERİ NELERDİR,HEMOROİD SONRASI ANÜS ESTETİĞİ NASIL YAPILIR,NEDEN YAPILIR,KABIZLIĞIN BASUR OLUŞUMUNA ETKİLERİ NELERDİR.
 

BİTKİSEL KOZMETİK ANSİKLOPEDİSİ
Herhangi bir BİTKİSEL KOZMETİK ÜRÜNLERİNİN ÜRETİMİ düşünüldüğünde ve bu konu da kaynak arandığında BİTKİSEL KOZMETİK ANSİKLOPEDİSİ formül içeriği bakımından sizlere yeterli olabilir.

BİTKİSEL KOZMETİK ANSİKLOPEDİSİ içerisinde bitki özlü sabun üretimleri ve imalat formülleri, bitkisel yüz bakım ürünleri,bitkisel yüz ve vucut kremleri,bitkisel saç bakım ürünleri,bitkisel şampuanlar,bitki özlü krem üretim metotları,güzellik bakım ürünleri,bitkisel soft krem ve losyonlar,ayak bakımları,cilt bakımları,gece ve gündüz bitkisel krem yapımları,nemlendiriciler ve cold krem üretimleri ve daha birçok bitkisel kozmetik ürünlerinin ÜRETİM FORMÜLLERİ ve İMALAT TEKNİKLERİ mevcuttur.

BİTKİSEL KOZMETİK ANSİKLOPEDİSİ


BİTKİSEL KOZMETİK ANSİKLOPEDİSİ içerisindeki yüzlerce kişisel bakım ürünleri, bitki özlü kremleri,bitksel losyonları, nemlendiricileri,onarıcı kremleri ve bitkisel losyonları,  hiçbir teknik makina kullanmadan ve hiçbir teknik destek almadan BİTKİSEL KOZMETİK ANSİKLOPEDİSİ yardımı ile tekbaşınıza imal edebilirsiniz.


BİTKİSEL KOZMETİK ANSİKLOPEDİSİ herkesin çok kolay anlayabileceği ve herkesin çok rahat kullanabileceği sade bir dille yazılmıştır.
 

KOZMETİK ANSİKLOPEDİLERİ VE İÇERİKLERİ


KAMPANYA


        2 ANSİKLOPEDİ 380 TL (KDV + KARGO DAHİLDİR)

    3 ANSİKLOPEDİ 500 TL (KDA + KARGO DAHİLDİR)

    4 ANSİKLOPEDİ 62TL (KDV + KARGO DAHİLDİR)SİPARİŞ VERKOZMETİK ANSİKLOPEDİLERİ VE VİDEOLARI


 

SOLVER KİMYA