MAKALELER / DETERJAN NASIL YAPILIR?

 

DETERJAN ÜRETİMİNDE KULLANILACAK KAZAN YANİ MİKSERİN DÜŞÜK DEVİRDE ÇALIŞIYOR OLMASINA DİKKAT ETMEK GEREKİR. ÇÜNKÜ DETERJAN ÇOK KÖPÜREN BİR ÜRÜN OLDUĞUNDAN BİR TONLUK BİR KAZANA KÖPÜRMESİNDEN DOLAYI ANCAK 500 KGLIK BİR ÜRÜN KOYMAK ZORUNDA KALIRSINIZ.

DETERJANIN ANA HAMMADDELERİ;SU, LABSA,KOSTİK, SLES, KOMPERLAND(KOKOAMİD), BETAİN, NONYONİK, TUZ, BOYA VE ESANSTAN MEYDANA GELİR.

DETERJAN İMALATINDA KAZANA ÖNCELİKLE SU ALINIR. DAHA SONRA KAZANA LABSA,SLES VE KOSTİK KONULARAK KARIŞTIRILIR VE KAZAN İÇERİSİNDEKİ KARIŞIMIN PH: 6 - 7 CİVARINDA OLMASINA DİKKAT EDİLMELİDİR.

KAZAN İÇERİSİNDEKİ DETERJANIN PH AYARLANDIKTAN SONRA KARIŞIMA BOYA, ESANS VE TUZ KONUR. BURADA TUZUN GÖREVİ KAZAN İÇERİSİNDEKİ KARIŞIMA KIVAM KAZANDIRMAKTIR.

KAZAN İÇERİSİNDEKİ TÜM KARIŞIMLAR HAZIR OLDUKTAN SONRA İMAL EDİLEN KARIŞIMIN BİR SÜRE DİNLENDİRİLMESİ GEREKİR. ÇÜNKÜ KÖPÜĞÜN DİNLENMESİ VE YOK OLMASI BAĞLANIR VE SONRA PAKETLENİR.

HERHANGİ BİR DETERJAN İMALATI DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE VE BU KONUDA KAYNAK ARANDIĞINDA DETERJAN ANSİKLOPEDİSİ, FORMÜL BAZINDA SİZLERE HİZMET VEREBİLİR.MÜHENDİSLERE,İŞLETMECİLERE VE İMALATÇILARA YÖNELİK HAZIRLANAN VE İÇERİSİNDE YÜZLERCE DETERJAN ÜRÜNLERİNE AİT, ÜRETİM FORMÜLLERİ VE İMALAT TEKNİKLERİ BULUNAN BİR ANSİKLOPEDİDİR.BU ANSİKLOPEDİ İÇERİSİNDEKİ DETERJAN ÜRÜNLERİNİ VE TEMİZLİK MADDELERİNİ HİÇBİR TEKNİK DESTEK ALMADAN VE GEREKTİĞİNDE HİÇBİR TEKNİK MAKİNA KULLANMADAN BU ANSİKLOPEDİ YARDIMI İLE TEKBAŞINIZA İMAL EDEBİLİRSİNİZ.DETERJAN ANSİKLOPEDİSİ HERKESİN ÇOK KOLAY ANLAYABİLECEĞİ VE HERKESİN ÇOK RAHAT KULLANABİLECEĞİ SADE BİR DİLLE YAZILMIŞTIR.

                                                                                     SOLVER KİMYA