MADENİ YAĞLAR ÇEŞİTLERİ - Solver Kimya
+2 KİTAP BİR ARADA...

FİYAT : 250 YTL
KİMYASAL HAMMADDELER ANSİKLOPEDİSİ MADENİ YAĞ ÜRÜNLER  

Makaleler

Yorumlar


 • ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER ANSİKLOPEDİSİ 1
  POLİ ETİLEN GLİKOL, yoğunluğu 1.1239 gr / cm3 olan ve erime noktası - 65 c bir üründür.POLİ ETİLEN GLİKOL PH: 6 değerliğine sahip ve suda rahat çözüne...

 • KİMYASAL GÜBRELER ANSİKLOPEDİSİ
  NİTRAT AZOTLU SIVI GÜBRELER Bitkiler nitrat azodunu rahat alarak, yeşil aksamlarının ve gövde ve dallarının hızla gelişmesini sağlar ve bitkilerin hız...

 • KİMYASAL GÜBRELER ANSİKLOPEDİSİ
  AZOTLU SIVI GÜBRE,bitkinin hem köklerinin hemde yeşil aksam ve gövdesinin gelişmesine neden olan bir yaprak gübresidir.Yapraktan verilir.AZOTLU SIVI Y...

 • DEZENFEKTANLAR ANSİKLOPEDİSİ - 2
  TOPRAK DEZENFEKTANI ÜRETİMİ çok zor değildir.Ama zor olmamakla birlikte çok önemli işlevi olan ve kullanıldığı alan tarım olunca dikkat isteyen bir ür...

 • DETERJAN ANSİKLOPEDİSİ
  merhaba bulaşık yıkama tabletleri nasıl yapılır

 • OTO BAKIM ÜRÜNLER ANSİKLOPEDİSİ
  CAM SUYU ANTİFRİZİ, Ön ve arka camların yıkanmasında kullanılan bağımsız sudur.Yazın norma şartlarda şebeke suyu veya saf su kullanılırken, kışın şart...

 • DEZENFEKTANLAR ANSİKLOPEDİSİ - 1
  DEZENFEKTAN ÜRETİMİ ile ilgili bir çok formülasyonları ve imalat tekniklerini DEZENFEKTANLAR ANSİKLOPEDİSİ içerisinde bulabilirisiniz .Bu ansiklopedi ...

 • Saç Bakım Formülleri111111
  KURU SAÇLARA ŞAMPUAN FORMÜLÜ,çok önmeli bir üretimdir. burada önemi formülasyon veya üretim metodu değildir.Önemli olan kaliteli ve ekonomik bir şampu...

 • Saç Bakım Formülleri111111
  YAĞLI SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN YAPIMI, SON DERECE KOLAYDIR. ÇOK DETAYLI BİR MAKİNAYA İHTİYAÇ YOKTUR. DÜŞÜK DEVİRLİ BİR KARIŞTIRICI BU İŞ İÇİN YETERLİ OLACA...

 • Saç Bakım Formülleri111111
  ŞAMPUAN ÜRETİMİ, son derece kolay bir yöntemle üretilebilir.Üretim için bir karıştırıcı yeter. bu karıştırıcının devri dakikada 60 - 80 devir olmalı v...
MADENİ YAĞLAR ÇEŞİTLERİ

 

 

KIZAK VE SANAYİ DİŞLİ YAĞLAR : TAKIM TEZGAHLARINDA KULLANILAN YÜKSEK BASINCA DAYANIKLI, DEMİR VE DİĞER METALLERİ KOROZYONDAN ÖNLEYEN BİR MADENİ YAĞDIR. VİSKOSİTE SINIRI TUTTUĞU TAKTİRDE, DİŞLİ KUTUSU, HİDROLİK VE YATAK YAĞI OLARAKTA KULLANILIR.

SANAYİ YAĞLARI : ZAMANLA ÖZELLİĞİNİ KAYBETMEYEN BÖYLECE DEĞİŞTİRME İŞLEMİ GEREKTİRMEYEN YÜKSEK BASINÇ, PAS, KÖPÜK VE AŞINMAYI YAĞDAKİ OKSİDASYONU ÖNLEYİCİ, SUYUN MEVCUDİYEDİ HALİNDE BİLE ÇELİĞİ PASLANDIRMAYAN KATKILAR İÇEREN SANAYİ YAĞLARDIR.

AÇIK DİŞLİ YAĞLARI : İÇERDİĞİ GRAFİT VE DEĞİŞİK KATKI MADDELERİ İLE UYGULANDIĞI YÜZEYLERDE AŞINMAYI, PASLANMAYI ÖNLEYEREK KISMİ YÜKÜ EN DÜŞÜK DİRENCE TAŞIYAN YAĞLARDIR.

ŞEKİL VERME YAĞLARI : ÖZEL KAYDRICILAR İÇEREN SU İLE KOLAY YIKANMA ÖZELLİĞİNE SAHİP DERİN ÇEKME VE SIVAMA YAĞLARDIR.

TEL ÇEKME YAĞLARI : ALÜMİNYUM TEL ÇEKME İŞLEMİNDE OLDUĞU GİBİ PÜR OLARAK KULLANILIR.

SICAK ŞEKİL VERME YAĞLARI : İÇİNDE ÇÖKMEYEN GRAFİT ALAŞIMI BULUNAN GREMSİ, MADENİ YAĞ BAZLI, ÇOK MAKSATLI PİRİNÇ DÖVME, ALÜMİNYUM EKSTRUZYONDA KULLANILAN YAĞLARDIR.

KALIP YAĞI : ALÜMİNYUM VE PİRİNCİN EKSTRUZYON KALIPLANMASINDA VE TAZYİKLİ PRES DÖKÜM ESNASINDA KALIP YAĞI OLARAK KULLANILAN GRAFİT ESASLI YAĞLARDIR.

KALIP AYIRICI YAĞLAR : ALÜMİNYUM, PİRİNÇ, ÇİNKO ALAŞIMLARINDA KULLANILAN, SU İLE KARIŞAN SİLİKON VE GRAFİT İÇERMEYEN VASKLI KALIP AYIRICI YAĞLARDIR.

KALIBI DÜZGÜNLEŞTİREN KALIP AYIRICI YAĞLAR : İNGUTLARIN VE DİĞER DÖKÜM MAMÜLLERİN METAL KALIPLARINDAN KOLAYCA AYRILMASINDA KULLANILAN KALIBI DÜZGÜN YAPICI, ÖZELLİKLE BAKIR ALAŞIMLARIN SÜREKLİ DÖKÜMLERİNDE KULLANILAN BİR MADENİ YAĞDIR.

DÖVME VE EKSTRUZYON YAĞLARI : YÜZEYLERİ ÇOK İYİ KAPLAYAN, KALIPLARIN AŞINMASINI ÖNLEYEN VE ÖMRÜNÜ UZATAN VE SU İLE KARIŞABİLEN ÖZEL KATIKLAR VE DEĞİŞİK GRAFİT TİPLERİ İÇEREN DÖVME VE EKSTRUZYON MADENİ YAĞLARDIR.

PROSES YAĞLAR : YÜKSEK AROMATİK YÜZDESİ SAYESİNDE HER TÜRLÜ LASTİK HİDRO KARBONLARI İLE YÜKSEK MOLEKÜLLER YAPILI, KARBON BİLEŞENLERİ İLE UYUM SAĞLAYAN KOLAYCA REAKSİYONA GİREN DOĞAL VE SUNİ KAUÇUKLARIN İŞLENMESİNDE KULLANILAN KOYU RENKLİ AROMATİK YAĞLARDIR.

HİDROLİK YAĞLAR : HİDRODİNAMİK VE ELEKTRO DİNAMİK YAĞLAMANIN YAPILDIĞI RULMANLI, YATAKLARDA, NORMAL ÇALIŞAN DİŞLİ KUTULARINDA, DEVİR DAİM SİSTEMLİ MAKİNALARIN YAĞLANMASINDA, HAVA KOMPRÖSERLERİNDE BAŞARI İLE KULLANILAN SOLVENT RAFİNE EDİLMİŞ YÜKSEK OKSİDASYON VE YAŞLANMAYA DAYANIKLI ÇOK AZ KARBON ATIĞI BIRAKAN İYİ BİR YAĞLAMA KABİLİYETİ OLAN KÖPÜRMEYE DİRENÇLİ BİR MADENİ YAĞDIR.

EMİSYON OLAN SOĞUTMA YAĞLARI : GENEL MAKSATLI, KONVENSİ YONEL TİP, TALAŞLI İMALAT VE KESME İŞLEMLERİNDE KULLANILABİLEN ÇOK YÖNLÜ BAKTERİYELLERE KARŞI DAYANIKLI SOĞUTMA MADENİ YAĞLARDIR.

TAŞLAMA SIVILARI : ÇELİK DÖKÜM MALZEMELERİN TAŞLAMALARDA, TALAŞ KALDIRMA İŞLEMLERİNDE KULLANILAN, SU İLE EMİSYONUNDA RENKSİZ VE ŞEFFAFLIĞI NEDENİ İLE GÖREREK TAŞLAMA YAPILMASINI SAĞLAYAN, SENTETİK, BİOSTATİK VE UZUN SÜRE DAYANIKLI GENEL TAŞLAMA SIVISIDIR.

İĞNE YAĞI : PAMUK, YÜN VE BENZERİ MALZEMELERİN İŞLEYEN YUVARLAK YATAKLI ÖRGÜ MAKİNALARIN, İĞNE MAKİNAZMALARINDA KULLANILAN YAĞLAMA ÖZELLİĞİ YÜKSEK VE İÇİNDE PAS ÖNLEYİCİ VE OKSİDASYON STABİLİTESİ ARTIRICI KATKILAR İÇEREN MADENİ YAĞLARDIR.

SENTETİK ESASLI KAYDIRICI YAĞ : ANTİSTATİK, ARTIK BIRAKMAYAN VE SU İLE KOLAYCA TEMİZLENEBİLEN ÖZEL BİR YAĞLAMA YAĞIDIR. ZİNCİRLERDE, KONVEYÖR BANTLARINDA, RAM MAKİNELERİNDE VE YÜKSEK ISI İLE ÇALIŞAN BÖLGELERDE KULLANILIR.

FARMOSÖTİK YAĞLAR : ÜRETİLEN ÜRÜN İLE DİREKT TEMAS ETMEMESİ GEREKEN GIDA MAKİNELERİNDE VE İLAÇ SEKTÖRÜNDE KULLANILAN SPESİFİK MADENİ YAĞLARDIR.

FARMOSÖTİK GRES YAĞLARI : FARMOSÖTİK GRES YAĞLARI ŞEFFAF AROMATİKLİK İÇERMEYEN GIDA İLE DÜŞÜK ORANDA DİREKT TEMAS EDEBİLEN, GIDA SEKTÖRÜNDE KULLANILAN BİR SPESİFİK BİR GRES YAĞIDIR.

YÜKSEK ISIYA DAYANIKLI BENZİNLİ ARAÇLARA MOTOR YAĞLARI : YÜKSEK KALİTELİ BAZ YAĞLARLA HARMANLANMIŞ SICAKLIKTA ÖZELLİĞİNİ KAYBETMEYEN DÖRT MEVSİM BENZİNLİ MOTORLARDA KULLANILABİLEN, MOTORUN PERFORMANSINI ARTIRAN, İÇERDİĞİ DETERJAN- DİSPERSAN TİP KATKI MADDELERİ İLE GÜÇLENDİRİLEN VE MOTORUN TEMİZ KALMASINI SAĞLAYAN BİR MOTOR YAĞIDIR.

KOROZYONU ÖNLEYEN DİZEL ARAÇLARA MOTOR YAĞLARI : YÜKSEK KALİTELİ BAZ YAĞLARLA HARMANLANMIŞ, SICAKLIKTA ÖZELLİĞİNİ KAYBETMEYEN DÖRT MEVSİM DİZEL ARAÇLARDA KULLANILAN VE MOTORUN PERFORMANSINI ARTIRAN VE AŞINMAYAI ÖNLEYEN BİR MOTOR YAĞLARIDIR.

TRAKTÖR YAĞLARI : YÜKSEK KALİTELİ BAZ YAĞLARLA HARMANLANMIŞ, KATIK PAKETİ İÇEREN, TRAKTÖRLERİN KARTER, TRANSMİSYON, HİDROLİK VE WETBRAKE SİSTEMLERİ İÇİN İMAL EDİLEN YAĞLARDIR.

OKSİDASYON, KÖPÜK VE KOROZYON ÖNLEYEN ÖZEL YAĞLAR : YÜKSEK KALİTELİ BAZ YAĞLARLA HARMANLANMIŞ YÜKSEK VİSKOSİTE İNDEKSLİ, OKSİDASYON, KOROZYON VE KÖPÜK ÖNLEYİCİ OLARAK İMAL EDİLEN DİZEL VE BENZİNLİ ARAÇLARDA KULLANILAN ÖZEL YAĞLARDIR.

DİFFERANSİYEL YAĞLAR : DİFFARANSİYELLERDE KULLANILAN, KÖPÜK VE OKSİDASYONU ÖNLEYEN KATKILAR İLE ZENGİNLEŞTİRİLEREK İMAL EDİLEN YAĞLARDIR.

ŞANZIMAN YAĞLARI : ŞANZIMANDA KULLANILAN, KÖPÜK VE KOROZYONU ÖNLEYEN ÖZEL KATKILAR İLE ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ ÖZEL ŞANZIMAN YAĞLARDIR.

AMORTİSÖR YAĞLARI : AMARTİSÖRLERDE KULLANILMAK ÜZERE, YÜKSEK VİSKOSİTE İNDEKSİ SAYESİNDE BÜYÜK ISI FARKLILIĞINDAN ETKİLENMEYEN ÖZEL KATKILARLA ZENGİNLEŞTİRİLEREK İMAL EDİLEN YAĞDIR.

SOLVER KİMYA

 

 

 

 
khantry design